Sohbetle.Net ile Sohbetle Kalın

Sohbet Girişi


* Şifreniz yoksa boş bırakın. ESKİ SÜRÜM İLE BAĞLAN

Boğazda Takılan Balık Kılçığı


Boğazda Takılan Balık Kılçığını Çıkartmak

İslami Sohbet – Dini Sohbet

Kış mevsimi devam ediyor ve kış mevsiminin keyfini çıkarmak için elinizden geleni yapıyor olacaksınız. Bu mevsimin özel yemekleri arasında balık gelir, düşünün iştahla balık yiyorsunuz ve aniden bir kılçık boğazınıza takıldı.

Eğer bu daha önce başınıza geldiyse ne kadar acı verici olduğunu bilirsiniz, eğer bilmiyorsanız başka hiç bir şeyden daha kötü olamaz.

1. Mümkün olduğu kadar yüksek sesle öksürük

Öksürük, midenizden ağzınıza kadar bir baskı oluşturur ve boğazındaki sıkışmış balık kılçıklarını atar. Öksürmek gerçekleştirmeniz gereken acil eylemdir. Bu, sorununuzu çözmezse, sonraki adıma geçin.

2. Zeytinyağı kullanın

Öksürük yardımcı olmazsa, zeytinyağı kullanmak da boğazınızdan balık kemiklerini çıkarmak için iyi bir çare olabilir . Ağzınıza veya çocuğunuzun ağzına az miktarda zeytinyağı koyarsanız, balık kılçığının aşağıya doğru gitmesine yardımcı olacaktır, bu tehlikeli bir şey değildir.

3. Sade ekmek kullanın

Ekmeği süt veya sıcak suda ıslatın ve ardından küçük top şeklinde yutun. Bu olduğunda, bu topun yutulması balık kılçığını onunla yutmanıza yardımcı olacaktır.

4. Sirke kullanın

Suya biraz sirke karıştırıp içmek, balık kılçıklarının neden olduğu acılardan kurtulmak için çok faydalıdır. Boğaz, çok hassas ve ince olan çeşitli sinirlere sahiptir ve içerisine yapışmış kılçık çok fazla acıya neden olabilir, bu nedenle Sirke iyileştirmek için en iyisidir.

Evet sevgili okurlar, balık kılçığı için önerilerimiz bunlar, bizi takip etmeye devam edin, inşallah faydalı bilgiler paylaşmaya devam edeceğiz.Bir cevap bırakın.