SohbetLe Kalın ..

Sohbet Girişi


* Şifreniz yoksa boş bırakın. ESKİ SÜRÜM İLE BAĞLAN

Kuran Mucizeleri | Sohbetle Chat


Kuran Mucizeleri

On dört yüz yıl önce, ALLAH (C.C.) Kuran’ı insanlığa rehberlik kitabı olarak gönderdi. İnsanlara, bu kitaba bağlı kalarak doğruya yönelmelerini istedi. Vahiy gününden yargılama gününe kadar, bu son kutsal kitap insanlık için tek rehber olarak kalacaktır.

Kuran’ın eşsiz tarzı ve içindeki üstün akıl, ALLAH’ın sözü olduğu kesin delilidir. Ayrıca, Kuran’ın, ALLAH’tan bir vahiy olduğunu kanıtlayan birçok mucizevi özelliği vardır. Bu özelliklerden biri, ancak 20. yüzyılın teknolojisi ile ortaya çıkardığımız bilimsel gerçeklerin, 1400 yıl önce Kuran’da belirtilmiş olması gerçeğidir.

Ancak, Kuran bir bilim kitabı değildir, bu bir İşaretler kitabıdır! Ayetlerinde son derece özlü ve derin bir biçimde ifade edilen birçok bilimsel gerçek, ancak 20. yüzyılın teknolojisi ile keşfedilmiştir. Bu gerçekler Kur’an’ın vah-yettiği tarihte bilinemezdi ve bu yine de Kuran’ın ALLAH’ın sözü olduğuna dair daha fazla kanıt. 

Kuran’ın bilimsel mucizesini anlayabilmek için, önce bu kutsal kitabın ortaya çıktığı tarihte bilimin seviyesine bir göz atmalıyız.

Kuran’ın ortaya çıkarıldığı 7. yüzyılda, Arap toplumunun bilimsel konuların söz konusu olduğu birçok batıl inançsız ve asılsız inançları vardı. Evreni ve doğayı incelemek için teknolojiden yoksun olan bu erken Araplar, geçmiş nesillerden miras kalan efsanelere inanıyordu. Örneğin, dağların yukarıdaki gökyüzünü desteklediklerini varsaydılar. Yeryüzünün düz olduğuna ve her iki ucunda da yüksek dağların olduğuna inanıyorlardı. Bu dağların yukarıdan cennetin tonozunu tutan sütunlar olduğu düşünülüyordu.

Ancak Arap toplumunun tüm bu batıl inançları Kuran ile ortadan kaldırıldı. Sura Sad’da, ayet 2’de şöyle demişti: “Hepiniz oradan inin. Size benden doğru yolu gösteren bir rehber geldiğinde, kim rehberime uyarsa, onlara hiçbir korku yoktur ve onlar üzülmeyeceklerdir” (Kuran, 38: 2). Bu ayet, gökyüzünün dağların üzerinde kaldığı inancını geçersiz kılmıştır. Diğer birçok konuda, hiç kimsenin bilmediği bir zamanda önemli gerçekler ortaya çıkarılmıştır. İnsanların astronomi, fizik ya da biyoloji hakkında çok az şey bildiği bir dönemde ortaya çıkarılan Kuran, evrenin yaratılması, insanın yaratılması, insanın oluşumu gibi çeşitli konularda önemli gerçekleri içeriyor. atmosfer ve dünya üzerinde hayatı mümkün kılan hassas dengeler.Bir cevap bırakın.

chat