Sohbetle.Net ile Sohbetle Kalın

Sohbet Girişi


* Şifreniz yoksa boş bırakın. ESKİ SÜRÜM İLE BAĞLAN

Muz Kabuğu Yemek | Sohbetle.net


Muz Kabuğu Yemek Kilo Verdirir mi?

Muz Kabuğu Yemek

Muz sağlığınız için son derece faydalıdır. Sadece önerilen günlük potasyum dozunun% 12’si ve C ve B6 vitaminlerinin% 20’si ile değil, aynı zamanda tek bir meyve parçası da 3 gram lif içerir. Ayrıca, iştahınızı doğal olarak baskılayan ve sonuçta kilo kaybına yardımcı olan harika bir dirençli nişasta kaynağıdır. Onları doğrudan kabuğundan yiyor musunuz, yoksa bir yüzlü içine karıştırıyor, fırınlanmış ürünlere ekleniyor veya yulaf ezmenize dilimleniyor musunuz? Ancak bir beslenme uzmanına göre, muzların sağlık yararlarını gerçekten yükseltmek istiyorsanız, kabuğu da yiyor olmalısınız.

Uzmanlara Göre Sonsuza dek Kilo Vermek İçin Yapmanız Gereken Bir Numara

Avustralyalı beslenme uzmanı Susie Burrell , Avustralya Muzunun sponsorluğunda yaptığı bir blogda , “Özellikle, genel lif içeriğinizi en az yüzde 10 artıracaksınız, çünkü birçok diyet lifi muzda bulunabilir.” “Neredeyse yüzde 20 daha fazla B6 vitamini ve neredeyse yüzde 20 daha fazla C vitamini alacaksınız ve hem potasyum hem de magnezyum alımınızı artıracaksınız.

Derileri ezmeyi önermez, ancak önce cildi pişirmek için pişirir, bu da “ciltteki bazı hücre duvarlarını parçalayarak besinlerin kolayca emilmesine yardımcı olur”, ardından tariflere veya smoothies’e karıştırır.

Ayrıca muz cildinizin renginin beslenme açısından fark yarattığını iddia ediyor. Yeşil muz derileri hem amino asit triptofan (iyi uyku kalitesi ile ilişkili) hem de bağırsak sağlığına fayda sağlayacak dirençli nişasta bakımından zengindir. Sarı tenli olgunlaşmış bir muzun, anti-kanser etkileri ile ilişkili daha yüksek oranda antioksidanlara sahip olduğunu söylüyor.

 Kahvaltıda En Sağlıklı Yemekler

Ancak muz derilerinizi kaynatmaya başlamadan önce, muz kabuklarının yenilebilir ve bazı kanıtlanmış besin değeri olmasına rağmen , Burrell’in kilo kaybı iddialarını destekleyecek bilimsel kanıtların eksik olduğunu unutmayın.

“Bu konuda yayınlanmış bir araştırma yok, bu yüzden onları yemenin kilo kaybını nasıl etkileyebileceğinden emin değiliz,” diyor Health’in katkıda bulunan beslenme editörü Cynthia Sass , RD. Teorik olarak lif, prebiyotikler ve antioksidanlar gibi besinler kilo kaybına yardımcı olabilirken, çalışmalar eksik olduğundan, yerleşik bir form (olgunlaşmaya karşı yeşil), spesifik miktar / doz, hazırlık yöntemi veya sıklık (günlük, haftalık vb.) Yoktur. ) belirli bir zaman dilimi içinde kaybedilen belirli bir kiloya bağlı. “Onları diyetinize dahil etmenin kesinlikle gerekli olduğunu düşünmüyorum” diyor.

New York’ta yaşayan beslenme uzmanı Jackie Newgent , RDN, CDN ekliyor : “Genel olarak lif elde etmek için çok daha keyifli yollar ve özellikle de dirençli nişasta var. Birisinin bir humus üzerinde bir kase yulaf ezmesi veya atıştırmalık tadını çıkarmasını ya da lezzetli tariflere yulaf veya fasulye eklemesini tavsiye ederim.

Onları denemeye karar verirseniz, Sass USDA sertifikalı organikleri seçmenizi ve pestisit kalıntılarından kaçınmak için iyice yıkamanızı önerir. “Küçük bir miktarla başlayabilir ve tatlı meyveli bir smoothie ve zencefil kökü veya vanilya dokunuşu gibi lezzete karşı yardımcı olan malzemelerle bulaşıklara dahil edebilirsiniz” diyor.Bir cevap bırakın.